מסלולי לימוד

כיתות שח"ר  – מב"ר  (מסלול בגרות רגיל )

"אין זה משנה באיזה מעמד אדם נולד אלא מה קורה איתו כשהוא גדל" ג'יי. קיי. רולינג

כיתת מב"ר הינה כיתת אם בשכבות י-יב' והיא מהווה חלק ממערך הכיתות בשכבת הגיל.

תנאי הכניסה לכיתה ממוצע ציונים 70 ומטה והתנהגות א'.

הכיתה מונה 25 תלמידים ונותנת מענה לימודי ייחודי. לימודי לשון מתמטיקה ואנגלית מפוצלים לקבוצות למידה על מנת לשפר השגים. 

לימודי המתמטיקה ברמה של 3 או 4 יחל, לימודי האנגלית ברמה של 4 או 5 יחל. 


התוכנית נועדה לחזק תלמידים ברמה רגשית, ערכית וקוגניטיבית כך שיוכלו להשיג זכאות לתעודת בגרות איכותית מיטבית שתאפשר להם להתקבל למוסדות להשכלה גבוהה תוך מיצוי הפוטנציאל האישי. 

שיטות ההוראה מגוונות ומתבססות על שיפור מיומנויות למידה ובמקביל מקבלים התלמידים בכיתה כלים להעלאת המוטיבציה, הדימוי העצמי והמסוגלות. 

המורים הנבחרים ללמד בכיתה עוברים הכשרה מקצועית ונותנים מענה לימודי ורגשי לתלמידי הכיתה בליווי יועצת בית הספר.

שיטת העבודה מתבססת על עקרונות הפדגוגיה הטיפולית המאפשרת ראייה הוליסטית רחבה של התלמיד. 

כיתות תקשורתיות

"כל אדם הוא צבע שונה וביחד העולם צבעוני".  

אמונה פילוסופית – כולנו בני אדם שווים וגם שונים. ההבנה כי קבלה והכלה של השונה ממני תורמת לו וגם לי עומדת בבסים השילוב של התלמידים בעלי צרכים מיוחדים במערכת החינוך הרגילה. 

מערך הכיתות התקשורתיות הוקם בבית ספרינו לפני כשתיים עשרה שנים ובו לומדים כהיום 54 תלמידים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה. ייחודו של המערך הוא שילוב התלמידים של חינוך המיוחד בחינוך הרגיל, הן במערך החינוך הפורמלי  והן במערך החינוך החברתי . 

מודל הכיתה התקשורתית, משלב את יתרונותיו של החינוך המיוחד עם השילוב בחינוך הרגיל. המאפשר התאמת תכניות ייחודיות לפיתוח ומימוש אישי בתחומים: אקדמי, תקשורתי, חברתי ורגשי. 

לכל כיתה יש צוות חינוכי המסייע במשך כל שעות היום המורכב משתי מחנכות : מחנכת מובילה ומחנכת משלימה , שתי סייעות ותרפיסטים . כל כיתה מלווה על ידי מדריכה מטעם מת"י (מרכז תמיכה ישובי) ופסיכולוגית מטעם שפ"ח. 

תכנית הלימודים מותאמת ליכולותיו של התלמיד ונלמדת בהתאם לתוכנית הלימודים של משרד החינוך. תלמידים בעלי יכולות אקדמיים משולבים בכיתות הגדולות בשכבת הגיל, תוך ליווי וסיוע של איש צוות.  

השילוב מאפשר לתלמידי החינוך המיוחד את ההזדמנות לחיות בחברה מקבלת, מכילה ומקדמת ולהביא לידי מימוש את הפוטנציאל הטמון בכל אחד ואחד מהם.  

תלמידים של הכיתות התקשורתיות משולבים  במגמות כמו תיאטרון , קולנוע, מזרחנות, מחשבים, הנדסת התכנה, חנ"ג, ביולוגיה וכימיה בשיעורי מתמטיקה , אנגלית , חינוך גופני , משתתפים בכל הפעילויות שכבתיות כגון  טיולים שנתיים, סמינר קולנוע, יום אהבת הערץ, ימי שדה, הרצאות, יציאות לתיאטרון וחולי. 

אנו (צוות הכיתות התקשורתיות )  רואים את התלמיד ומשפחתו במרכז ושמים לנגד עיננו את יכולותיו וצרכיו של כל תלמיד תוך מתן מענה מיטבי וזימון התנסויות מגוונות "בזמן אמת" אשר יובילוהו לאיכות חיים מרבית בבגרותם ולתפקוד משמעותי ועצמאי בקהילה. 

כי כל חינוך-הוא חינוך מיוחד!!! 

ורוניקה קרלנסקי 

רכזת הכיתות התקשורתיות 

"עתודה מדעית-טכנולוגית" עמ"ט

עתודה מדעית טכנולוגית הינה תכנית מצוינות יוקרתית, אשר חרטה על דגלה והציבה את היעד של העלאת מספר התלמידים המסיימים עם תעודת בגרות טכנולוגית-מדעית איכותית. הכוללת אחד המסלולים האלה:

מימוש התוכנית  ב"אחד העם":

  • יצירת כיתת עמ"ט בחטיבת הביניים והתיכון
  • שעות תגבור ללימודי המתמטיקה והמקצועות המדעים והטכנולוגיים
  • דרישות גבוהות מהתלמיד תוך מתן תמיכה ברמה האישית
  • קבוצת מצוינות- פעילויות העצמה וגיבוש

תלמידי התכנית מקבלים ויקבלו בסיום לימודיהם התיכוניים תעודת בגרות מדעית טכנולוגית איכותית, אשר תספק להם מפתחות שונים שיפתחו להם דלתות רבות הן בצבא, באוניברסיטה ובחיים בכלל. הבחירה במסלולים המדעיים-טכנולוגיים מאפשרת להבין טוב יותר את העולם המדעי-הטכנולוגי הסובב אותנו. הבחירה במסלולים אלה מציעה לימודים מעניינים ומאתגרים ומעבר לכך סוללת את הדרך להשתלב בתעשייה ובמחקר בישראל. התכנית מעודדת את  התלמידים להצטרף ללימודי המדע והטכנולוגיה כדי לפתוח יותר אפשרויות לעתיד.


מסלול מחוננים – תכנית על אזורית ייחודית ברמה ארצית

מסלול המחוננים בתיכון "אחד העם" בפ”ת הוא ברצף 10 שנתי, מלווה את התלמידים מיסודי, דרך חטיבה ועד תיכון. יש לנו מסורת וניסיון של רבע יובל.

לכידות בין בתי הספר – תקשורת זורמת – פורומים רכזות,מנהלים ומורים מקצועיים.

גישה הוליסטית – ליווי חברתי, קוגניטיבי, רגשי ושילוב בקהילה. 

בוקר מחוננים “מדע ויצירה” – ברצף 10 שנתי – מדי שנה אנחנו מקיימים יום שיא בו מוצגים ההישגים והפרסים השנתיים של התלמידים.

גאוות יחידה שהמחוננים הם חלק מתכנית ייחודית המותאמת לכישוריהם.

בוגרים – שומרים על קשר הדוק עם המורים מהתיכון, חוזרים ל”אחד העם” בערבי זיכרון, נכנסים לכיתות ומשתפים בניסיונם הצבאי של מצוינות.