כיתות ייחודיות

"עתודה מדעית-טכנולוגית" עמ"ט

עתודה מדעית טכנולוגית הינה תכנית מצוינות יוקרתית, אשר חרטה על דגלה והציבה את היעד של העלאת מספר התלמידים המסיימים עם תעודת בגרות טכנולוגית-מדעית איכותית. הכוללת אחד המסלולים האלה:

מימוש התוכנית  ב"אחד העם":

  • יצירת כיתת עמ"ט בחטיבת הביניים והתיכון
  • שעות תגבור ללימודי המתמטיקה והמקצועות המדעים והטכנולוגיים
  • דרישות גבוהות מהתלמיד תוך מתן תמיכה ברמה האישית
  • קבוצת מצוינות- פעילויות העצמה וגיבוש

תלמידי התכנית מקבלים ויקבלו בסיום לימודיהם התיכוניים תעודת בגרות מדעית טכנולוגית איכותית, אשר תספק להם מפתחות שונים שיפתחו להם דלתות רבות הן בצבא, באוניברסיטה ובחיים בכלל. הבחירה במסלולים המדעיים-טכנולוגיים מאפשרת להבין טוב יותר את העולם המדעי-הטכנולוגי הסובב אותנו. הבחירה במסלולים אלה מציעה לימודים מעניינים ומאתגרים ומעבר לכך סוללת את הדרך להשתלב בתעשייה ובמחקר בישראל. התכנית מעודדת את  התלמידים להצטרף ללימודי המדע והטכנולוגיה כדי לפתוח יותר אפשרויות לעתיד.


מסלול מחוננים – תכנית על אזורית ייחודית ברמה ארצית

מסלול המחוננים בתיכון "אחד העם" בפ”ת הוא ברצף 10 שנתי, מלווה את התלמידים מיסודי, דרך חטיבה ועד תיכון. יש לנו מסורת וניסיון של רבע יובל.

לכידות בין בתי הספר – תקשורת זורמת – פורומים רכזות,מנהלים ומורים מקצועיים.

גישה הוליסטית – ליווי חברתי, קוגניטיבי, רגשי ושילוב בקהילה. 

בוקר מחוננים “מדע ויצירה” – ברצף 10 שנתי – מדי שנה אנחנו מקיימים יום שיא בו מוצגים ההישגים והפרסים השנתיים של התלמידים.

גאוות יחידה שהמחוננים הם חלק מתכנית ייחודית המותאמת לכישוריהם.

בוגרים – שומרים על קשר הדוק עם המורים מהתיכון, חוזרים ל”אחד העם” בערבי זיכרון, נכנסים לכיתות ומשתפים בניסיונם הצבאי של מצוינות.

כיתת דיפלומטיה, תקשורת ויחסים בינלאומיים 

כיתה ייחודית בה התלמידים לומדים במתכונת תלת שנתית (מכיתה ז'-יט').  

הלימודים בכיתה הדיפלומטית כוללים תכנית ייחודית במקצועות אנגלית, ערבית, ידע עולמי, ותקשורת. התכנית מחויבת ונאמנה לתכניות הלימודים של משרד החינוך, מוסיפה עומק והעשרה לתכניות אלו.  

הלימודים בכיתה זו מכינים את התלמידים לעולם הדיפלומטיה והתקשורת הגלובאלית, מאפשרים לכל תלמיד להפוך לשגריר של המדינה ולהשפיע בעתיד גם בזירה הבינלאומית. בכלל כך, מבקשת התכנית לפתח את המיומנויות הבאות: מיומנויות חשיבה גבוהות, מיומנויות תקשורת, מיומנויות שיח ושיג ומיומנויות ליישוב סכסוכים וקבלת החלטות.  

במסגרת הלימודים בכיתה הדיפלומטית אנו מפתחים  למידת דיפלומטיה ודיבייט שהוא פיתוח כושר נאום ושכנוע בקרב בני הנוער הכולל את היכולת לשאת ולתת. חזון זה עומד בקנה אחד עם חזון ביה"ס ודמות הבוגר בהם חטיבת אחד העם שש-שנתית חרטה על דגלה …" לחנך להידברות מכבדת ופיתרון קונפליקטים….לחנך לנאמנות למדינה… לפתח כישורי חיים…להוות דוגמא אישית…" 

בנוסף, בכיתה זו נלמדות  מיומנויות ודפוסי התנהגות שאותם התלמידים רוכשים על מנת להפוך למנהיגי העתיד ויפעלו לפיהם. הדברים נכונים במיוחד לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות והעלייה הדרמטית בידע ובהשכלה בקרב בני הנוער.  

כמו כן, חברנו במסגרת שיתופי פעולה עם בי"ס "חן" לשגרירים צעירים בפתח-תקווה  כדי ללמוד ולהיתרם מניסיונם העשיר. בית הספר לשגרירים צעירים מהווה מסגרת לימוד והכשרה ייחודית שמעניקה לבני נוער כלים עיוניים ומעשיים לייצג את מדינת ישראל בארץ ובעולם באופן מיטבי. 

התלמידים משתתפים בסדנאות מנהיגות, ימי עיון, פאנלים ,מפגשים עם דיפלומטים ומנהיגים  ומפגשים רב תרבותיים עם העדה הדרוזית.